תיקון רטיבות מעל הפנלים

מדוע יש רטיבות? ומהי עליה קפילרית?

הופעת רטיבות מעל פנלים מתרחשת לאחר פיצוץ או נזילה בצנרת. לפעמים מדובר בנזילה סמויה ולפעמים פיצוץ של מים שהיה בדירה. המים המיותרים חלחלו אל תוך הריצוף והחול צבר נוזלים והצטבר שם.

מים עומדים לא יכולים להשאר במקום אחד והם שולחים סימנים לכל עבר. ריח של עובש בקיר, כתמים של מים והופעת רטיבות מעל הפנלים הם סימן מובהק להמצאות של רטיבות בדירה. כל עוד הרטיבות אינה מטופלת היא תמשיך לגלות סימנים ותעלה למעלה. זו עליה קפילרית. אם לא נסלק את הגורם לא נוכל להתפטר מן הרטיבות גם אם נצבע את הקיר.

סימנים מדאיגים לרטיבות קפילארית עליה קפילרית

כי המצאות של רטיבות מעל פנלים מצביע על נזילה שהיתה בדירה ולא סולקה. הצטברות הרטיבות דווקא במקום זה מוכיחה כי הרטיבות קיימת גם קיימת ואי אפשר להתעלם מן התופעה. רטיבות מתחת לריצוף שולחת סימנים בדמות רטיבות מעל פנלים, לפעמים יופיעו גם נקודות טחב או עובש באזור זה ולפעמים רק כתמי רטיבות מדאיגים.

זה אמור לעורר נורה אדומה, וסימן מזרז לקרוא לאיש מקצוע שיבוא לעשות בדיקת נזילות ויבדוק את התקלה.

ביצוע תיקון רטיבות מעל הפנלים

תיקון רטיבות מעל הפנלים דורשת התערבות מקצועית מהירה. לא תמיד ברור לנו איפה הבעיה וצריך איש מקצוע שיאתר את מוקד התקלה. איפה היתה נזילה? מה המקור שלה? האם היא עדיין קיימת וצריך לתקן את הצנרת?

אם מתברר כי קיימת נזילה מתחת לריצוף והיא זו שגורמת לבעיה יש צורך לייבש אותה. בעבר היה מקובל בכל מקרה כזה להרים את הריצוף על מנת לייבש את החול היטב. שיטה זו אמנם יסודית ומבטיחה תוצאות מיידיות אך היא גם יקרה מאד ועלולה להגיע להוצאת ענק.

היום ניתן להעזר בטכנולוגיות משוכללות יותר לאיתור רטיבות קפילארית, כמו ייבוש מצע סומסום או ייבוש חול מתחת לריצוף המאפשרות ייבוש רטיבות כלואה על ידי מכשור מתקדם גם בלי לפרק את הריצוף ולהרוס את המבנה.

יש לכם שאלות נוספות בנוגע לעליה קפילרית, או לגבי