עצות שימושיות למקרה של גילוי נזילה בבית

אם גיליתם נזילה בבית ונאלצתם לסגור את השיבר, אי אפשר להשאיר את הדברים כמו שהם. כידוע, בלי מים, אין חיים. בלי מים בבית, אי אפשר להתקלח, לשתות, להפעיל מדיח כלים, ליהנות מכביסה נקיה, קפה משובח. אז מה עושים? קבלו שלל עצות חשובות, שיפתרו את כל הבעיות.

גילוי נזילה, בדרך הביתית

קיימות דרכים רבות שיכולות לעזור לגלות נזילות. לפני שנסביר מהי בדיקת נזילות מקצועית, נבין שקיימת גם בדיקה ביתית מהירה. אפילו אם אין לכם שמץ של מושג בעניינים כמו צנרת מים, ביוב או אינסטלציה, מגיע לכם לקבל בכל חודש חשבון מים מפורט. בחשבון, תוכלו להשוות ולבדוק את צריכת המים באופן קבוע, מדי חודש בחודשו. עקבו אחת החשבון ואחר הנתונים המופיעים בו. אם הבחנתם שצריכת המים עלתה מאוד למרות שלא היה שינוי באופי השימוש, ישנה נזילה. אפשר גם לבדוק האם בשעון המים ממשיכים המים לנזול, כאשר כל הברזים סגורים. רק חשוב לשים לב שמתסכלים בשעון (שנקרא גם מד מים) האישי. גיליתם נזילה? הזמינו תיקון בהקדם! כך תפחיתו את חשבון המים ולא תמצאו שלל נזקים בבית.

מה עושים אם יש רטיבות בקירות

אם שמתם לב שקיימת רטיבות בקיר, עשויות להיות שתי אפשרויות. אפשרות אחת היא שיש סדק בצינור מים וחייבים להזמין מהר תיקון. אפשרות אחרת היא שהרטיבות נובעת מעיבוי. אם בבית אין אמצעי בידוד מספקים ויש הבדלי טמפרטורות בין מה שבפנים למה שבחוץ, טיפות מים מתחילות להופיע על הקיר. זו לא בדיוק נזילה, אבל זו צרה צרורה. במקרה כזה, אווררו היטב את הבית, עד שהרטיבות על הקיר נעלמת. אם הקיר עדיין רטוב, קראו לאינסטלטור או בדיקת נזילות.

מה עושים אם מגלים עובש בבית

אם מגלים עובש בקיר קבלו את העצות הבאות. וודאו שאין עיבוי של מים ושהבית מאוורר. בדקו האם אין נזילה שמגיעה מהתקרה או מחוץ לבית. אם יש נזילה מהתקרה שגרמה לעובש, חייבים להחליף את הצינור המפוצץ. חשוב – אין לצבוע ישירות על עובש. קודם כל, חייבים לעשות בדיקת רטיבות מעל פנלים ולראות שהצינורות שלמים. אחר כך, חייבים ליבש את אותה הרטיבות (בשיטות שנספר בהמשך). רק בשלב האחרון, אפשר לצבוע בצבע חדש מעל העובש. אבל, עשו זאת רק לאחר שמרחתם חומר אנטי עובש (נמכר בחנויות ובטמבוריות, בכל מיני מותגים).

איך מבצעים ייבוש תת רצפתי

לא תמיד נזילה תבוא לידי ביטוי על התקרה או רק מעל הפנלים. הרבה פעמים נוצרים מצבים של התאספות מים תחת הרצפה. אבל מה עושים עם רטיבות מתחת לריצוף? ניתן לזהות כמה אסטרטגיות של פעולה. קודם כל, זיהוי מוקד הרטיבות, למשל על ידי שימת לב לעובש או לחשבון מים לא שגרתי. הטוב ביותר, להזמין בדיקת רטיבות, על ידי שיטות מתקדמות כמו מצלמה תרמית. כך ניתן לזהות במדויק את מוקד הרטיבות. לאחר מכן, לא חייבים להחליף את הרצפה. השיטה המתקדמת והבלתי הרסנית כוללת הסרה של בלטה אחת או קידוח מינימלי ברצפה. אמצעי חימום מיוחדים יאדו די מהר את הרטיבות. כך חוסכים כסף וזמן ולא צריכים להחליף את כל הריצוף. חשוב עוד להוסיף כי גם אם הייתה הצפה בבית, יתכן שמים חדרו מתחת לרצפה ויהיה צריך לבצע יבוש כאמור. אם הזמנתם שירות של שאיבת מים ממרתף או מהבית, גם לאחר השאיבה, וודאו שלא נותרה רטיבות כלואה או נסתרת. אם זוהתה רטיבות כזאת – חשוב לטפל בזאת בהקדם.