כיצד למנוע רטיבות במשטחי בטיחות מגומי?

משטחי גומי הם בדיוק מה שצריך כדי להיות בטוחים שהמשטח שלכם בטוח לביצוע של מגוון פעולות. בין אם מדובר על חדר כושר, גן ילדים ואפילו בחצר של הבית שלכם, משטח גומי הוא פשוט חובה. כדי לשמור על המשטח בצורה הטובה ביותר, יש צורך למנוע מצבים של רטיבות באזור המשטח, ואנחנו כאן כדי להסביר לכם בדיוק איך לעשות את זה.

משטח בטיחות לחצר הבית

כאשר מדברים על משטחי גומי, הכוונה היא בדרך כלל למשטחי בטיחות שניתן לראות בחצרות בתים או בתור משטח בטיחות לגני ילדים. המשטחים נועדו להפוך קרקע קשה לכזו שניתן לשחק בה ולא לפחד שבמקרה של נפילה נקבל מכה חזקה מידי. ריטה פסחוב מאתר סייפטי פלור מספרת לנו שלא משנה היכן נמצא משטח הגומי שלכם, חשוב מאוד למנוע מצב של רטיבות בו.

סדקים וחיתוכים

מטבע הדברים, ככל שעובר הזמן המשטח עלול לסבול מפגמי בלאי שונים. הקפידו לוודא שאתם מטפלים בכל הסדקים שיש במשטח כמה שיותר מוקדם. ברגע שתטפלו בסדק תימנעו למעשה את ההתרחבות שלו וכך במקרה של גשם המשטח לא יספוג רטיבות קשה מידי.

הצטברות של מים

משטחי גומי בדרך כלל נמצאים בחוץ, ולא תמיד הקרקע בסביבה של המשטח תהיה ישרה לגמרי. במקרים כאלו עלול להתרחש מצב של הצטברות מים באזור של המשטח. כאשר אתם נערכים לבנייה של המשטח, נסו לוודא שהקרקע באזור שלו ישרה כמה שיותר. גם לאחר הבנייה של המשטח, בכל פעם שבה יש מזג אוויר בעייתי אתם חייבים לוודא שלא נוצרה הצטברות של מים באזור של המשטח.

ניקוי המשטח

לא משנה היכן נמצא משטח הגומי שלכם אתם חייבים לוודא שהוא נקי כדי שתכלו ולעשות בו שימוש כראוי. עם זאת, בניקוי המשטח עליכם לעשות שימוש בחומרים שמאפשרים לכם לנקות אותו בצורה יבשה כדי למנוע מצב של רטיבות בשל ניקיון. גם אם נשפך על המשטח מים זה כמובן לא בעיה גדולה מידי אולם לא מומלץ לנקות את המשטח עם מים בצורה קבועה.

צלייה

אפשרות נוספת שתגרום לכך שמשטח הגומי שלכם יהיה שמור מאוד היא לבנות צלייה מעל משטח הגומי. למעשה, מלבד רטיבות גם שמש היא דבר שמזיק מאוד למשטחי הגומי ולכן צלייה היא בהחלט פתרון נהדר בעיה הזו. עם זאת, בנייה של צלייה איננה אפשרית בכל מקום, ולכן גם אם אתם לא יכולים לבנות צלייה, הקפדה על הכללים שכתבנו כאן תעזור לכם לשמור היטב על משטח הגומי.

לסיכום

משטחי בטיחות שעשויים מגומי הם פתרון נהדר בהרבה מאוד סיטואציות. עם זאת, כדי לשמור על המשטחים כך שיחזיקו לכם כמה שיותר זמן עליכם למנוע מצב של רטיבות באזור של המשטח. הקפידו לנקות את המשטח בניקוי יבש ולוודא שבכל פעם שבה ירד גשם לא נוצרה הצטברות של מים באזור של המשטח, וכך תוכלו להיות בטוחים שמשטח הגומי לכם ישרוד הרבה מאוד זמן.