חושדים שיש נזילה? כל מה שאתם צריכים לדעת

אם אתם חושדים שיש נזילת מים בביתכם, תמיד כדאי להתקשר לאיש מקצוע. אבל אם אתם לא בטוחים מה בדיוק הבעיה, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם למצוא את הנזילה, למצוא את שיטות הטיפול הנכונות ומה שבין לבין. 

ישנם סוגים שונים של נזילות מים פוטנציאליות. למשל, אם יש מים על הרצפה אך לא על הקירות או התקרה, סביר להניח שיש נזילה מתחת למרצפות. הקיר רטוב בביתכם ומעלה ריח של עובש? ייתכן שאתם מתמודדים עם בעיה של פיצוץ בצנרת בתוך הקירות. הגג נוזל? ייתכן שתצטרכו איטום מחדש של גג ביתכם. ומה לגבי איתור הנזילה עצמה, כיצד מאתרים אותה? הכירו את המצלמה הטרמית שמשמשת לאיתור נזילות מים. 

מהי מצלמה טרמית לאיתור נזילות מים?

מצלמות טרמיות (תרמיות) משמשות בדרך כלל כדי לזהות נוכחות של מים במבנה. איתור נזילות במצלמה טרמית מתבססת על קרני אינפרה אדום כדי לצלם אובייקטים. לאחר מכן המצלמה מעבדת את הנתונים באמצעות אלגוריתמים המקלים על זיהוי חתימות חום.

ניתן לשלב מצלמות טרמיות גם עם מכשירי אבטחה אחרים כגון אזעקות אש, גלאי עשן ומערכות ספרינקלרים אשר הופכות אותן לאופציה מושלמת עבור מבנים מסחריים או מתקנים תעשייתיים. המצלמה משמשת בדרך כלל לאיתור דליפות בצנרת, במכלים ובאזורים אחרים שבהם עשויים להיות מים נוזלים. 

האם אינסטלטור מאתר נזילות מים עם מצלמה טרמית?

שרברבים משתמשים במצלמות טרמיות כדי לזהות נזילות מים. אמנם ניתן לעשות זאת באופן ידני, אך יעיל יותר להשתמש במצלמה מהסוג הזה. למצלמות אלו יש רזולוציה גבוהה ומסוגלות לזהות אפילו כמויות קטנות של מים נוזלים. הן גם מסוגלות לזהות את הטמפרטורה שבה נמצא הנוזל, כך שהן יכולות לדעת אם מדובר על מים או משהו אחר שנוזל בביתכם. 

איתור נזילות במצלמה טרמית זו שיטה שנמצאת בשימוש אינסטלטורים כבר שנים וממשיכה להיות בשימוש גם היום. הטכנולוגיה הפכה עם הזמן למשתלמת וקלה יותר לשימוש, מה שמאפשר לאינסטלטורים לזהות נזילות בדיוק ויעילות יותר מאי פעם. לפיכך התשובה היא כן. אינסטלטור יכול לזהות נזילת מים באמצעות מצלמה תרמית.

מהי טכנולוגיית אינפרה אדום?

טכנולוגיית אינפרה אדום היא מכשיר המשמש לזיהוי נוכחות של נוזלים. הטכנולוגיה נמצאת בשימוש נרחב גם במצלמות טרמיות ומכשירי ראיית לילה. בתוך כך, טכנולוגיית אינפרה אדום היא סוג של טכנולוגיית הדמיה תרמית המשתמשת בקרינה אינפרה אדומה כדי לזהות את טמפרטורת פני השטח של עצם.

מצלמות אינפרה אדום משמשות במגוון תעשיות, כולל ייצור, תעופה וחלל ויישומים רפואיים. מטבע הדברים, מצלמות אינפרה אדום יכולות לשמש למטרות רבות, כמו מעקב וניטור אבטחה למפעלי תעשייה, איתור אובדן חום במבנים או זיהוי דליפות בצנרת נפט ועוד. בין אם אתם צריכים איתור נזילות במצלמה טרמית או שירות איתור נזילות מים אחר, התקשרו לשרברב הקרוב אליכם ביותר וקבלו מענה מקיף.