מהם חומרי האיטום האיכותיים ביותר?

יש סוגים שונים של חומרי איטום ובשל כך הבחירה בהם עשויה להפוך למשימה מאתגרת ביותר. נוסיף לזה את העובדה שכל חברה טוענת שחומרי האיטום שלה הם הטובים ביותר והרי נמצא את עצמנו עוד יותר מבולבלים. אז בואו נעשה קצת סדר ונכיר את חומרי האיטום האיכותיים שיש כיום בשוק. מוכנים? אנחנו מתחילים!

חומרי איטום לשיקום בטון

אם הבטון נסדק ואתם רוצים לשקם אותו, אתם בוודאי יודעים שיש לבצע את העבודה באמצעות חומרי איטום ייעודים. מה מומלץ שתבדקו? בדקו שהחומר שאתם בוחרים לא מתכווץ, בעל עמידות גבוהה וגם עומד בכל התקנים הנדרשים.  מעבר לכך, בדקו שחומר האיטום מבוסס על צמנט. 

חומרי איטום לנזילות ומשטחים לחים

חומרים המכילים תערובת צמנטית יהיה מצוינים עבור איטום מפני נזילות ומדוע? כי אלו חומרים שיכולים להתקשות עם המגע במים וכמו כן להתייבש במהירות וגם יש להם עמידות גבוהה בפני לחות ורטיבות. חומרים מומלצים הם, אקווה פיקס לאיטום פריצות מים, אקווה מט פלקס לאיטום משטחי בטון וכו'.

חומרי איטום לגגות

במידה והגג לא אטום כמו שצריך ויש נזילות, מומלץ לטפל בכך עוד לפני שמגיע החורף. תוכלו לעשות זאת עם חומר איטום פוליאוריתאני. הוא עמיד בפני תנאי מזג אוויר קשים וכמו כן בפני מים. אגב, ניתן להשתמש בו גם למרפסות, מרזבים, מרתפים וכמובן חדרי אמבטיה. 

משחות ביטומניות

אחד התחליפים הטובים ביותר לזפת הוא משחה ביטומנית. בעזרת משחה כזאת, אפשר לעשות בידוד וכמו כן לאטום גגות. ההמלצה היא על משחות מסוג מריס 670 או משחת בורניט. 

מסטיקים לאיטום

מדובר על חומרים אלסטיים שיש להם כושר אטימה גבוה. אפשר להדביק באמצעותם חומרים כמו, בטון, עץ, זכוכית ואלומיניום. ניתן גם לצבוע אותם במידת הצורך. 

אקדחי סיליקון

שימושים בסיליקון לאיטום חיצוני ופנימי, נפוצים מאוד בענף הבנייה והאינסטלציה. שפופרת הסיליקון מתחברת אל אקדח הסיליקון וכך ניתן לשלוט בצורה טובה ואיכותית בכמות החומר הנדרשת לאיטום.

עבודות איטום – "עשה זאת בעצמך" או איש מקצוע מומחה?

אין ספק שחלק מעבודות האיטום, ניתן לבצע בצורה עצמאית (גם אם אינכם אנשי מקצוע). מה שכן, מומלץ להתייחס לשני היבטים בהם, הבטיחות וכמו כן המיומנות. 

לגבי ההיבט הראשון, במידה והעבודה מתבצעת בגובה ואתם לא מכירים את עקרונות הזהירות בגובה, אז מומלץ להשאיר את העבודה לאנשי מקצוע כמו קבלני איטום שיש להם ניסיון בתחום וכמו כן שיש להם אישורים לבצע את העבודה בגובה. 

לגבי ההיבט השני, במידה והעבודה היא פשוטה יחסית כמו הלבנת גג או מריחה של חומרים אקריליים במקרה של רטיבות בקיר, אז אפשר לבצע אותה לבד מה שכן, במידה ומדובר על עבודות קצת יותר מורכבות כמו איטום עם יריעות ביטומניות, יציקות לשיפועים וכו', אז אין מה לחסוך ויש לקרוא לאיש מקצוע שתחום התמחותו הוא איטום וכמו כן לוודא שיש לו ניסיון בתחום.