מדוע כל כך חשוב לבצע שיקום נזקי מים כמה שיותר מהר 

איש מאיתנו לא יוכל להסתדר בלי מים זמינים. לשתייה, בישול, כביסה, רחצה, בלעדיהם אי אפשר. לכן, אולי נדמה שאפשר להתמודד עם נזילות או הצפות מבלי להתרגש יותר מדי. אך למעשה, במים טמון כוח הרס עצום. ולא תמיד הם יתייבשו בעצמם ללא טיפול נוסף. נסביר את כל החשוב ונגלה מדוע אין לדחות שיקום נזקי מים. מדוע כל כך חשוב לבצע את השיקום בצורה יעילה וגם – מהירה. 

כמה דוגמאות חשובות לכוח ההרסני של המים 

אם נדמה שאנו שולטים במים מפני שאנו פותחים וסוגרים את הברז כרצוננו, זוהי טעות. למים כוח הרס רב, אם מניחים להם לצאת משליטה. כל עוד הם זורמים בצינורות ובברזים בלבד, אין בעיה. אולם אם יש נזילה ואם המים חורגים ממקומם, הצרה מתחילה. למי שטרם שוכנע בכך, קבלו כמה דוגמאות חשובות לעוצמת הכוח ההרסני שיש במים, בבית ומחוצה לו:

  • שיטפונות והצפות – נהרות שוצפים בעונת השיטפונות עלולים לסחוף בתים שלמים, כבישים, עצים ומכוניות. גם בבית, הצפה לא מתוכננת ולא רצויה עלולה להזיק לרהיטים, לפגוע בקירות ואף לחלחל פנימה ולעומק. 
  • אבנית ועובש – בתוך מערות, טיפות המים היורדות שוחקות לאורך השנים גם את הסלע החזק והקשוח ביותר. אבל גם בבית, טפטוף מים לא נשלט יוצר בעיה. בנוסף גם היווצרות אבנית והצטברות של עובש גורמים צרות גדולות. חלודה בצנרת ועובש ואבנית מביאים סתימות ופיצוצים. עובש בגלל רטיבות יוצר ריח רע בבית ואף עלול להוביל לקשיי נשימה. 
  • פגיעה ברצפה ואפילו קריסה – חוסר שמירה על מרזבים תקינים עלול לגרום לשיטפון על גגות. היו מקרים מעולם, שבהם גגות קרסו בשל חוסר ניקוז. הצטברות של מים תחת הרצפה, בגלל שיפוע לא תקין, פיצוץ בצינור או הצפה, עלולה לגרום נזקים נוספים. תזוזה של בלטות. חלחול המים עד לקומות הבאות. נדידת מים לקירות ונזק לפאנלים, לטיח ולצבע. הרבה מדי מים עלול לפגוע ממש ביסודות ואף לפורר בטון. אי לכך, אין לדחוק טיפול של שיקום נזקי מים. כל המקדים, הרי זה עדיף. 
  • מומחי דרייסטון בע"מ מוסיפים ואומרים שנזקי מים גם כוללים קורוזיה, נזקי תכולה, נזקי תשתית נוספים כגון בחיווט ונזק למכשירים אלקטרוניים או מכשור תעשייתי. 

טיפול מהיר חוסך לכם המון 

מי שיטפל בנזקי המים מהר, ירוויח מכל הכיוונים. שיקום נזקי מים יותר מהר חוסך הוצאות רבות. קחו לתשומת הלב שכשיש נזילת מים לא מטופלת, הנזק הולך ומחמיר. כשיש מעט עובש, חוסר טיפול יוסיף עוד ועוד עובש. אם קיימת הצטברות מים תחת הרצפה, יותר אריחים עלולים להתערער וקיים סיכוי ליותר נזק בצינורות ובתשתית. משום כך, טיפול כמה שיותר מהר חוסך הרבה מאוד כסף. השטח שניזוק לא מספיק להתרחב ואפשר להתמודד עם הבעיה באמצעים פחות יקרים ויותר חסכוניים. במידה ולא טופלה נזילה, הרי שקיים בזבוז נוסף של מים וגם זה כרוך בהוצאה. טיפול מהיר, שכולל שאיבה, ניקוז וייבוש תת רצפתי, מתגבר על כל צרה ומהר. לאחר מכן, שיקום נוסף באמצעות גירוד טיח וצבע וצביעה מחדש ישלים את כל הדרוש. 

אפשר למנוע פגיעה באיכות החיים 

ראינו, אם כן, שלמרות שהמים הם משאב חיוני, הם עלולים לגרום לצרות ונזקים. וככל שהנזקים הללו מתאספים ומצטברים, כך הנזק מאמיר ועלויות התיקון עולות. טיפולים מתקדמים וגילוי נזקים עם מצלמה טרמית ובדיקת אחוזי לחות בסומסום ובחול נגישים כיום לכל. למשקי בית, לעסקים, למשרדים. אל תתנו למים לא רצויים לפגוע באיכות החיים.