כל מה שחשוב לדעת על ייבוש תת רצפתי

מגוון רחב של גורמים יכולים להביא לכך כי מצטברת רטיבות מתחת לרצפה. בין היתר, הדבר יכול לנבוע מהתבקעות של צנרת מים. גם הצפה יכולה לגרום לכך כי מתחת למרצפות מתאספת עוד ועוד רטיבות. ייבוש תת רצפתי חשוב לבצע כמה שיותר מהר. אם לא כן, עלול להיווצר נזק של ממש למבנה כולו. מי שלא רוצה כעבור זמן להצטרך לבצע שיקום מבנים מאוד מקיף, מאוד יסודי ומאוד יקר, יזמין ייבוש תת רצפתי בהקדם.

מה המשמעות של הייבוש תחת הרצפה

האריחים היפים שמכסים את המצע שלמטה מקשים על התייבשות עצמאית, ללא טיפול יזום. אך מהי בעצם המשמעות של ייבוש תת רצפתי: מדובר על ייבוש של כל המצע שנמצא שם, ולא משנה ממה הוא מורכב. בדרך כלל, מדובר למשל על ייבוש מצע סומסום. בנוסף, בהחלט אפשרי כי יתבצע גם ייבוש של מרכיבים נוספים. למשל, ייבוש חול רטוב מתחת לריצוף. המשמעות היא שלאחר הטיפול כל מה שנמצא תחת הרצפה יהיה יבש לחלוטין. הכל, בלי שאריות של מים, בלי שאריות של לחות.

רטיבות כלואה יכולה להיות מסוכנת

לחות ומים שמצטברים תחת הרצפה יכולים להשפיע על המבנה כולו. לא רק על האריחים, החול, הסומסום וכיוצא באלה. כאשר הרטיבות עמוקה, זאת אומרת שהיא חדרה לתוך המבנה עצמו. מים אינם עומדים ונשארים במקום אלא מתפשטים הלאה. כלומר, הם יכולים לחלחל עמוק, עוד ועוד. הם יכולים להגיע גם לתשתית, לעמודים. ללא ייבוש תת רצפתי יכול להיווצר מצב ממש מסוכן. הברזלים שבתוך הקירות או כאלה שתומכים במרפסות, עלולים להיחלש ולהינזק. יבוש רטיבות תת רצפתית בדירה הוא בגדר חובה. הסכנה עלולה לגרום לכך כי המבנה כולו יתערער. ללא ייבוש רטיבות כלואה משקל המים הכלואים יכולים להוביל עם הזמן להתערערות של המבנה כולו. כלומר, זה בהחלט לא רק מפגע אסתטי. עלול להיגרם אסון של ממש.

יבוש רטיבות תת רצפתית בדירה כדי לשמור על שווי הבית – עוד סיבה טובה לייבוש

לצד העובדה שהרטיבות הכלואה מסכנת את המבנה, הרי שיש עוד סיבה טובה אחת לפחות, לכך שצריך לבצע ייבוש מקצועי. רטיבות במבנה, בקירות או מתחת למרצפות מורידה את ערך הבית. בשלב מסוים, כאשר רוצים למכור את הבית או הדירה, מתברר כי הערך יורד בצורה ניכרת. שמאים או קונסטורוקטורים יודעים להעריך היטב מתי הדירה הושפעה באופן כזה ששוויה הריאלי יורד. כלומר, אם רוצים לשמור על ערך הבית ולא רק לשמר אותו, יבוש רטיבות תת רצפתית בדירה או בית הינו דבר חשוב וחיוני.

מי מבצע את הייבוש

ייבוש תת רצפתי לא מתבצע מאליו. אין מדובר על שלולית או רטיבות עילית שמתאדה כעבור זמן. על מנת לבצע את הייבוש צריך להזמין אנשי מקצוע המתמחים בטיפול מקיף. חברה שנותנת שירות של שאיבת הצפות ושל ייבוש מבנים פנימי, יכולה לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר. על המלאכה מופקדים אנשים אשר מבצעים מדי יום פעולות ייבוש בטכניקות בדוקות. לצורך הייבוש אין צורך לבצע פעולות הרסניות כגון שבירת כל הרצפה. יש דרכים הרבה יותר טובות, מהירות, במחירים נוחים.

ייבוש בלי פירוק, זה אפשרי

הדרך הארוכה, הפחות יעילה והמתישה לייבוש מחייבת הוצאה של כל המרצפות. זו פעולה ארוכה, יקרה ובדרך כלל אפשר להימנע ממנה. ניתן לבצע את הייבוש בכל מיני דרכים, יעילות יותר. למשל, ביצוע קידוח בנקודה נסתרת ברצפה, לצורך איסוף המים והזרמת אוויר יבש וחם. ניתן להיעזר בצינורות ותנורים מיוחדים שמייעלים את הפעולה והופכים את הביצוע למהיר, איכותי, נקי, טוב ומשתלם.