בדיקת נזילות

חשיבות של בדיקת נזילות

האם שמתם לב כי יש סימנים של נזילות בדירה? מעת לעת, חשוב לבדוק היטב שהבית אטום ואין נזילות. ואם הבחנתם כי משהו נוזל, חשוב לפעול כמה שיותר מהר. פעולה מהירה ונחרצת של מומחה בתחום שיקום מבנים הינה חשובה ומונעת פגיעה ונזק לתשתית ולמבנה! אסור להתעלם מסימנים מחשידים של המצאות נזילה בדירה ויש לבצע בדיקת נזילות בכל מקרה של ספק. התעלמות מן המצב תגרום להרס רב למבנה, ולפעמים הוא יהיה בלתי הפיך וללא תקנה.

אפשר להכיר בעובדה שיש נזילה על פי כל מיני סימנים שבהם נתקלים. את הסימנים הללו אפשר בחלקם לראות היטב, בחלקם אפשר להריח. אם לדוגמא הבחנתם בדברים הבאים, יתכן שבדיוק כעת קיימת נזילה וחשוב להקדים ולטפל בכך. בדקו היטב האם יש בדירה למשל פטריה, עובש בקיר, טחב, ריחות לא נעימים, מחלות ובעיות נשימה הם רק חלק קטן מן התופעות שמתרחשות בגלל נזילה בדירה שאינה מטופלת.

אופני בדיקת נזילות

השיטות לבדיקת נזילות הקיימות כיום די רבות ומגוונות. לצד שיטות מיושנות ופחות מוצלחות, ניתן למצוא גם את השיטות החדישות שמאפשרות זיהוי הבעיה גם אם קיימת בתוך קירות, מתחת לרצפות וכדומה. שימו לב כי גורמים מקצועיים נעזרים באמצעים שונים כדי לבצע בדיקת נזילות בדירה:

· בדיקת אינפרא אדום – בעזרת גלי אינפרא אדום ניתן לזהות מקומות דליפה בבית המוסתרים מעין רואים – רטיבות מתחת לריצוף בתוך קירות או מאחורי רהיטים. בדיקת רטיבות בקירות מאותתת על קיום נזילה במקום כלשהו כשעדיין לא התגלו סימנים נוספים.

· איתור נזילות על ידי מצלמה – זוהי בדיקה שנעשית מבפנים, בשיטה שמאפשרת לבחון באופן מלא את מה שקורה בתוך הצינורות. כלומר, ניתן להחדיר מצלמה לתוך הצנרת של המים ולהשחיל אותה פנימה. המצלמה מצלמת את הצנרת מבפנים ומזהה סדקים או התפוררות ושא מקומות תורפה. התמונות מועברות הישר אל מסך חיצוני ומשודרות לעיניו של איש המקצוע.

· בדיקת לחץ – הבדיקה נעשית על ידי שימוש בלחץ אוויר. כלומר, ניתן להזרים לחץ אדיר של אויר לתוך הצנרת ולגלות את מוקדי החולשה.

איך יודעים מהי השיטה הכי מתאימה לבדיקת נזילות? צריך לבדוק כל מקרה לגופו של עניין. הדרך הנכונה והמתבקשת היא כי ההחלטה לגבי סוג הבדיקה נמצאת בשיקול דעתו של איש המקצוע ותלויה בסוג הצנרת ובהיסטוריה של המקום.

איש מקצוע

איך תחליף לניסיון. באיתור ותיקון נזילות, השילוב בין מכשור מתקדם ומשוכלל לבין מקצועיות איש המקצוע נדרש ביותר. כאשר מזמינים איש מקצוע שיבצע בדיקת נזילות חשוב לוודא כי הוא מיומן בתחום של תיקון רטיבות ובקיא במלאכתו. אדם שאינו מנוסה עלול לפספס את גורם הבעיה ולא לאתר נכון את הנזילות שנמצאת בדירה.

נזילה אף פעם לא "מסתדרת" מאליה. ככל שמחכים, מתלבטים ולא מטפלים, כך בסופו של דברים יצטברו הבעיות. ממש כמו עששת שלא מטופלת. מי שמזניח, בסופו של דבר יותר כואב והטיפול יותר יקר.

חשוב לזכור! נזילות שאינה מטופלת גוררת אחריה נזק והרס רב, וככל שהזמן עובר יהיו ההשלכות חמורות עוד יותר. לכן חשוב להקפיד ולהזמין רק איש מקצועי שיש לו נסיון וידע בנושא של בדיקת נזילות ושל ייבוש מבנים, כזה שיודע לאתר את הליקויים נכון, וגם להצביע על אופני התיקון. אדם כזה גם יבצע בדרך כלל את התיקון על הצד הכי טוב.

זה הזמן לפנות אלינו. לא צריך להסס. אל תתלבטו על הטוב ביותר! הזמינו איש מקצוע מיומן לעשות בדיקת נזילות ולתקן את הליקוי!