איתור נזילות

איך עושים איתור נזילות?

פעמים רבות ישנה נזילה בדירה אך הדייר לא מודע לכך, זה קורה אם הנזילה נמצאת במקום מוסתר ונוצרת רטיבות מתחת לריצוף או רטיבות בקיר ועדיין לא התגלו סימנים חיצוניים כלפי חוץ. הדבר היחיד שיכול להצביע על קיום הבעיה הוא חשבון מים מנופח.

אם שמים לב שחשבון המים קפץ לסכומים משמעותיים ללא סיבה נראית לעין, חשוב להזמין איש מקצוע שיודע לעשות בדיקת נזילות ויבדוק את התופעה. אי טיפול בבעיה יגרור אחריו הרבה נזק למבנה עד לפיצוץ בצנרת והרס כללי בדירה.

סימנים מחשידים

חוץ מחשבון מים ישנם סימנים נוספים שיכולים להצביע על בעיה של נזילות בדירה:

· ריח לא נעים – ישנם אנשים מומחים בזיהוי ריחות שרגישים להופעה של ריחות לא נעימים בבית. אבל לכל אחד כדאי להיות מודע לכך כי ריח של טחב לא נעים, ובכלל כל ריח חדש שלא היה קיים עד כה, עלול להצביע על מציאות של נזילה באיזה שהוא מקום.

· נקודות עובש בקיר או טחב – המצאות של נקודות עובש או טחב על גבי הקירות, התקרה או רהיטים מצביע כמעט בוודאות על קיומו של נזילה במבנה. גם כאן יש להזדרז ולהזמין איש מקצוע שיבצע איתור נזילות ויאתר את התקלה במהירות האפשרית.

· פיצוץ ונזילה בצנרת – סימן זה הוא כבר מובהק ומצביע על בעית נזילות. כאשר מגלים מים זורמים באיזה שהוא מקום בבית, באמבטיה, בשרותים, בצנרת הביוב או בכל מקום אחר מובן מאליו כי קיימת נזילה וחייבים לתקן את הליקוי.

תיקון לאחר איתור נזילות

לאחר זיהוי של איתור נזילות ווידוא גורם הבעיה, מטפלים בו כמו שצריך ועושים ייבוש רטיבות. אם אפשר לתקן את הצנרת ולהשיב אותו לתפקוד תקין, עושים זאת במהירות האפשרית, לפעמים אין מנוס אלא החלפת הצנרת כולה. במיוחד כאשר הצנרת ישנה מאד ואי אפשר לתקנה.

לפעמים יציע בעל מלאכה על החלפת ריצוף או שבירת קירות, כל הפתרונות מתאימים למשימה – העיקר לבצע איתור נזילות ולתקן את הבעיה.