רטיבות מתחת לריצוף

איך זה קורה?

רטיבות מתחת לריצוף מתרחשת כאשר היתה נזילה באיזה שהוא מקום בדירה או שהיא עדיין קיימת. זה יכול להיות בגלל פיצוץ גלוי או עקב נזילה סמויה. פיצוץ בצנרת בגלל חור או סתימה גורמים לנזילה של כמויות מים גדולים בבית והם מחלחלים בתוך הריצוף הקיים. בין האריחים ישנם רווחים לשם יכולים המים לחדור, וכך הם נטמעים בתוך החול או הסומסום שתחת הריצוף, וגורמים שם לרטיבות.
רטיבות מתחת לריצוף לא מתייבשת לבד כיון שהיא מכוסה עם אבן, רק עבודה מקצועית של איש מקצוע יכולה לייבש את הריצוף לפני שהוא יגרום נזק.
 

סימנים של רטיבות מתחת לריצוף

רטיבות מתחת לריצוף ממשיך ומחלחל ושולח סימנים לכל עבר. לפעמים זה מתגלה על ידי סימני רטיבות מעל הפנלים ולפעמים על ידי כתמים על הרצפה. רטיבות כזו היא סיבה להופעת כתמים על גבי האריחים שלא מצליחים להתפטר מהם. מציאות זו אמורה להדליק נורה אדומה לבדוק אם יש נזילה באיזה שהוא מקום.
 

לאחר גילוי רטיבות מתחת לריצוף

אנשים רבים בטוחים כי גילוי של רטיבות מתחת לריצוף יחייב החלפה של כל הריצוף כולו. הם חוששים כי יהיה עליהם להרוס את הריצוף הקיים ולעשות ריצוף חדש, והם מוטרדים מכך שהדבר יעלה הרבה כסף ויהווה נטל כלכלי שיהיה קשה להם לשלם.
החשש מובן, ובהרבה מקרים זה אכן הפתרון. לפעמים אין מנוס אלא להרים את הריצוף בו קיימת רטיבות כדי לתקן את הצנרת שנמצאת שם.

אבל כדאי לדעת כי היום ישנם אמצעים טכנולוגיים משוכללים. לפעמים די במכשור מתקדם אותו מעבירים מעל הריצוף הקיים והוא מייבש את הלחות שנמצאת מתחת לריצוף בלי לשבור אריחים ובלי להרים את הריצוף הקיים. אמנם אופציה זו לא תמיד מתאימה וזה תלוי במצב הרטיבות ולמה היא נוצרה, אבל תמיד כדאי לברר ולבדוק אם היא קיימת ולנצל את האפשרות.

צור קשר

לייעוץ התקשרו

050-2792227


טואול - בניית אתרים באינטרנט